رادیو مژده

 

 

پخش زنده

 

رادیو مژده

 

رادیو مژده

 

 

پخش زنده

map

map

خدا روح‌القدس را به ايماندارانِ به مسيح بخشيده تا ما را بر اساس کتاب‌‌مقدس هدايت کند. اما شيطان نيز ما را وسوسه می‌کند و به ما دروغ می‌گويد که از خدا و مقاصد الهی دور شويم. راستی چگونه می‌توانيم صدای خدا را از پچ‌پچ‌های شيطان تشخيص دهيم؟

ما ايماندارانِ به مسيح بايستی پيوسته خدا را در اولويت قرار دهيم و از وقت صرف کردن در حضور او و مطالعۀ کتاب‌‌مقدس و دعا غافل نشويم. اجازه ندهيم که کارها و تکاليف روزانه چنان ما را مشغول سازند که برای خدا وقت نداشته باشيم!

آبِ سالم و زلال برای بدن انسان آنقدر ضروری و مفيد است که اگر چندين روز آب نخوريم می‌ميريم. اما روح و جانِ انسان به آبِ حيات احتياج دارد که سرچشمه‌اش عيسی مسيح است.  

زبان، عضوی کوچک در بدن انسان است اما کارهای بزرگی از آن برمی‌آيد! خوب است که زبان‌ خود را به‌طرزی صحيح مورد استفاده قرار دهيم تا باعث خرابی نشود بلکه وسيلۀ بنا و برکت گردد.

خدای خالق، انسان را به‌طور شگفت‌انگيز و با نقشه و طرحی مخصوص آفريده و او برای ما انسان‌ها ارزش زيادی قائل است. آيا از قصد و ارادۀ خدا برای زندگی‌ خود آگاه هستيم؟

هرچند که پيروان مسيح در اين جهان دچار رنج و زحمت می‌شوند، اما خداوند و منجی ما عيسی مسيح با ما است و هرگز ما را ترک نخواهد کرد.

با فرارسيدن نوروز و بهار سرسبز، به اين وعدۀ باارزش خداوند توجه کنيم که اگر بر او توکل داشته باشيم، او ما را مبارک میخواند. همانند درختی در کنار رودخانه، که ريشههايش از هر طرف به آب رسيده و برگش شاداب میماند.

روح خدا که در قلب ايماندارانِ به مسيح زندگی میکند، ما را ياری میدهد که هدايتهای خداوند را درک کنيم. آيا برای درک و انجام خواست خداوند، هوشيار و آماده هستيم؟

يک ايماندار واقعی مسيحی، نبايد صرفاً به احساس خود تکيه کند و عجولانه تصميمی را به انجام رساند. بلکه بايد کشتی زندگی‌اش را به روح‌القدس بسپارد تا او سکان‌دار و هدايت‌کننده باشد.

کلام خدا که در کتاب مقدس است، هميشه بذری نيکو می‌باشد. هرگاه اين بذر نيکو، در زمين خوب بيفتد يعنی قلبی که پذيرای حقايق الهی باشد، ثمر بسيار به‌بار می‌آيد.

زندگی تسليم شده به خداوند، معنايش اين است که در هر شرايطی، حتی در ناخوشی‌ها و جفاها و چالش‌های دشوار به او اعتماد داشته باشيم و مطيعانه او را پيروی کنيم.

حالا که سالی ديگر در مقابلمان قرار دارد، پدر آسمانی ما می خواهد تصميم بگيريم که در هر مورد او را در جايگاه اول قرار دهيم.

بالای صفحه