رادیو مژده

 

 

پخش زنده

 

رادیو مژده

 

رادیو مژده

 

 

پخش زنده

map

map

آیا می‌دانستید که در دنیای مسیحیتِ امروز، فرقه‌های بدعت‌گزار و تعالیم نادرستی رواج یافته است؟ در این مجموعه از مقالات، به این فرقه‌ها و تعالیم نادرست اشاره شده که آگاهی از آنها، برای همۀ مسیحیان بسیار مهم است.

عيسی مسيح فرمود: "هر که احکام مرا قبول کند و مطابق آنها عمل نمايد او کسی است که مرا دوست دارد . . ." (يوحنا ١٤: ٢١).

در انجيل يوحنا فصل سوم، می‌بينيم که يکی از علمای دينی قوم يهود که نيقوديموس نام داشت و معلمی بزرگ بود، يک شب برای گفت و شنود نزد عيسی آمد و عيسی به او فرمود:

در این بخش از کتاب تعاليم اساسی کتاب مقدس، تعلیم خود را دربارۀ خدا آغاز می‌کنیم.

خدا در کتاب مقدس با بکار بردن اسامی مختلف، خود را به ما آشکار و توصیف نموده است. هر یک از این اسامی به نوعی شخصیت خدا را برای ما بیان می‌کند.
نامهای خدا، او را بعنوان خالق همه چیز توصیف می‌کنند، بنابراین او مالک همه چیز در آسمان و زمین است. خدا همچنین بعنوان کسی که سازنده و نگهدارندۀ عهدها می‌باشد به ما معرفی شده، او خدايی است که ما را دوست دارد و به سلامتی ما علاقمند است. اکنون ما از طریق نام یهوه که یکی دیگر از اسامی خدا است با او آشنايی بیشتری پیدا می‌کنیم.

عزیزان، در نام خداوند و منجی‌مان عیسی مسیح به شما درود می‌گوییم.  خوشحالیم و خدا را شکر می‌کنیم که این فرصت به ما داده شده است تا اعتقادات اساسی مسیحیان را تشریح کنیم.

با درود مجدد در نام عیسی خداوند، مطالب دیگری را دربارۀ روح‌القدس به شما ارائه می‌دهیم.  موضوع این بخش که در رابطه با بخش قبل است پیرامون اسامی مختلف روح خداست.  در بخش قبلی، پنج نام روح خدا را بررسی کردیم.  این نامها از این قرارند: "روح‌القدس، روح قدوسیت، روح فیض، روح داوری و روح آتشين".  و اما سایر اسامی روح خدا

درودها در نام خداوند ما عیسی مسیح.  خوشحالیم که به بحث جدیدی از سری دروس تعالیم اساسی کتاب مقدس رسیده‌ایم.  در این درس و درسهای بعد صحبت ما پیرامون خود کتاب مقدس خواهد بود و خواهیم دید که کتاب مقدس کلام خدا برای انسان است.

در بخش قبل مطالبی پیرامون کتاب مقدس را با شما در میان گذاشتیم و توضیح دادیم که این کتاب بی‌نظیر کلام خدا برای انسان است.  دیدیم که انسان از دو طریق می‌تواند دربارۀ خدا آگاهی بیابد.  یک طریق آفرینش است که بر آفریدگار پر قدرت و با فراست شهادت می‌دهد، و طریق دوم کتاب مقدس است که مکاشفۀ مخصوص خدا به انسان است.

درود بر شما دوستان، با تشکر از خداوند پر جلالمان که این فرصت را در اختیار ما گذاشته است، بررسی تعالیم اساسی کتاب مقدس را ادامه می‌دهیم.  در طول دو بخش گذشته اسامی مختلف روح خدا را مطالعه کردیم و دیدیم که او چه نوع شخصی است.  حالا می‌خواهیم ببینیم که روح‌القدس در حال حاضر چکار می‌کند.  با توجه به کتاب مقدس که پایه و اساس اعتقادات مسیحیان واقعی است می‌توانیم کار فعلی روح‌القدس را به چهار قسمت عمده تقسیم کنیم:

در نام خداوند و منجیمان عیسی مسیح به شما عزیزان درود می‌گوییم و بررسیمان را دربارۀ روح‌القدس ادامه می‌دهیم.  در این سری از درسها اعتقادات اساسی مسیحیان را تشریح می‌کنیم.  در بخش گذشته مطالبی در زمینۀ کار فعلی روح‌القدس را ارائه دادیم.  گفتیم که روح‌القدس در حال حاضر افراد نجات نیافته را در مورد گناه و عدالت و مکافات متقاعد می‌کند و همچنین روح‌القدس افراد نجات نیافته را دعوت می‌کند که نزد مسیح بیایند.

در این قسمت به بررسی تعالیم اساسی کتاب مقدس ادامه می‌دهیم.  در چند بخش قبل مطالبی دربارۀ روح‌القدس و کار فعلی او به شما ارائه دادیم.  در بخش گذشته گفتیم که چگونه روح‌القدس ایمان‌داران به مسیح را رشد می‌دهد و بسوی کمال پیش می‌برد.  حالا ببینیم چطور روح‌القدس از طریق ایمان‌داران به مسیح دیگران را کمک می‌کند.

بالای صفحه