رادیو مژده

 

 

پخش زنده

 

رادیو مژده

 

رادیو مژده

 

 

پخش زنده

map

map

در این روزها که به عید میلاد مسیح نزدیک می‌شویم، از دیدن چراغانی‌ها و تزیینات خیابانها و فروشگاهها شاد می‌شوم. همه جا نورانی است و نور می‌تابد. اما افسوس می‌خورم که عدۀ کمی از مردم در ممالک غربی، می‌دانند علت این چراغانی‌ها چیست! کمتر کسی می‌داند عیدی که "کریسمس" یا "نوئل" نامیده می‌شود به چه مناسبتی است! همه جا را نورانی می‌کنند، اما خيلی ها با نور حقيقی آشنا نيستند و دلشان تاريک است!

"کریسمس" یا "نوئل"، به مناسبت ولادت عیسی مسیح جشن گرفته می‌شود. یوحنا می‌فرماید: "در او حیات بود و آن حیات، نور آدمیان بود. این نور در تاریکی می‌درخشد و تاریکی آن را درنیافت." (یوحنا ۱: ‏۴-‏۵). کریسمس به مناسبت آمدن "نور" به جهان جشن گرفته می‌شود، اما متأسفانه بسياری از آنانی که آن را جشن می‌گیرند، در تاریکی زندگی می‌کنند. ظاهرِ جامعه را نورانی می‌کنند، اما دلشان تاریک است. از این سبب، این قبیل افراد از نظر خدا تحت محکومیت قرار دارند. انجيل مقدس علت این محکومیت را چه روشن بیان کرده، می‌فرماید: "محکومیت در این است که نور به جهان آمد، امّا مردمان تاریکی را بیش از نور دوست داشتند، چرا که اعمالشان بد است. زیرا هر آن که بدی را به جا می‌آوَرَد از نور نفرت دارد و نزد نور نمی‌آید، مبادا کارهایش آشکار شده، رسوا گردد. امّا آن که راستی را به عمل می‌آوَرَد نزد نور می‌آید تا آشکار شود که کارهایش به یاری خدا انجام شده است." (یوحنا ۳: ‏۱۹-‏۲۱).

امسال، در کریسمس یا عید میلاد مسیح، بیایید از تاریکی نفرت کنیم و نور را دوست بداریم. بگذاریم از طريق ايمان به مسيح و پيروی او، دلمان نورانی شود، نه خیابانها!

بالای صفحه