رادیو مژده

 

 

پخش زنده

 

رادیو مژده

 

رادیو مژده

 

 

پخش زنده

map

map

امسال نيز مسیحیان جهان، عیدی را جشن می‌گیرند به نام "پنتیکاست". ما در این مقاله، مفهوم و اهمیت این عید را شرح خواهیم داد و خواهیم کوشید یکی از پیامهایی را که چنین مناسبتی می‌تواند برای ما داشته باشد، با شما در میان بگذاریم.

امروزه، تصور مردم این است که مهم‌ترین عید مسیحیان، عید "کریسمس" یا همان عید میلاد مسیح است، غافل از اینکه مسیحیان واقعی اعیاد دیگری نیز دارند. کمتر کسی هست که بداند در چندین قرن اول مسیحیت، مهم‌ترین عید مسیحیان، عید قیام بود، عیدی که به مناسبت زنده شدن مسیح پس از مرگش برگزار می‌شد. اما بعدها، عید میلاد اهمیت بیشتری یافت.

امسال نيز مسیحیان، عید "پنتیکاست" را گرامی می‌دارند. ما در این مقاله، خواهیم کوشید توضیحاتی در خصوص این عید، خدمت شما خوانندگان گرامی ارائه دهیم تا روشن شود که این عید به چه مناسبتی است، مفهوم آن چیست، و از چه سبب از اهمیت برخوردار است.

مسیحیان، امسال نيز عید صعود مسیح به آسمان را گرامی می‌دارند. اما اهمیت و مفهوم صعود مسیح برای ما چیست؟ چرا این واقعه مهم است و چه پیامی برای ما دارد؟ ما به‌مناسبت فرارسيدن سالروز صعود مسيح، امسال نیز به جنبه‌ای دیگر از اهميت اين واقعه می‌پردازیم. پیام امسال اینست که ما می‌توانیم در پیروزی مسیح بر شیطان شریک شویم.

مسیحیان جهان هرساله، چهلمین روز پس از عید قیام مسیح را جشن می‌گیرند، همان عید قیام که به‌مناسبت زنده شدن عیسای مسیح پس از مرگش بر صلیب برگزار می‌گردد.

مسیحیان واقعی می‌دانند که پنتیکاست، یکی از اعیاد مهم مسیحیت است. این عید در کنار عید میلاد مسيح، عید قیام، و روز صعود مسیح به آسمان قرار دارد. عید اول، یعنی میلاد مسیح، در روز ۲۵ دسامبر برگزار می‌شود. عید دوم یعنی عید قیام، در اوائل بهار و در یک روز یکشنبه جشن گرفته می‌شود.

همۀ مسیحیان از شاخه‌های مختلف، چهار روز را در طول سال گرامی می‌دارند. این چهار روز، عبارتند از عید میلاد مسیح، عید رستاخیز یا همان قيام و برخاستن مسیح از مردگان، عید صعود مسیح به آسمان و بالاخره، عید پنتیکاست. این چهار عید در میان مسیحیان از همۀ شاخه‌ها مشترک هستند. 

بالای صفحه