رادیو مژده

 

 

پخش زنده

 

رادیو مژده

 

رادیو مژده

 

 

پخش زنده

map

map

"و دیگر همشکل این عصر مشوید، بلکه با نو شدن ذهن خود دگرگون شوید. آنگاه قادر به تشخیص خواست خدا خواهید بود؛ خواست نیکو، پسندیده و کامل او." (رساله به رومیان ۱۲:‏۲).

چقدر طول می‌کشد که خدا به دعای من و شما جواب بدهد؟ بدون هیچ تردیدی، گاه دست خدا خیلی سریع و به‌طور معجزه‌آسا در زندگی‌مان حرکت می‌کند و به دعای ما فوراً جواب می‌دهد. گرچه وقت‌هایی هم هست که هیچ اتفاقی نمی‌افتد و به نظر می‌رسد که خدا هیچ کاری با ما و مشکل‌مان ندارد و جواب دعای ما را نمی‌دهد! ما در این مشکلات قدیمی‌مان می‌مانیم و دائماً با آنها دست به گریبان هستیم.

من به این حقیقت مهم پی برده‌ام که کلید اصلی و مهم برای جواب گرفتن و یافتن راه خلاصی از مشکلات قدیمی که با آنها دست و پنجه نرم می‌کنیم، درک مفهوم "نو شدن ذهن و یا فکر" است.

ما بعد از ایمان آوردن به مسیح، مظهر خدا، آن مسیح که مصلوب شد و خونش روی صلیب جهت آمرزش گناهان ما ریخته شد و بعد از سه روز، از مردگان برخاست، خلقت جدید و نویی پیدا می‌کنیم و فرزند خدا می‌شویم. این خدای محبت و عدالت که قدوس است، می‌خواهد فکر ما را عوض کند تا دگرگون بشویم. درست است، او می‌خواهد ما تغییر شکل پیدا کنیم و تبدیل بشویم، و به آن شکلی درآییم که خدا را خشنود می‌سازد، نه آن شکلی که این عصر و دنیا از ما می‌خواهد باشیم. عزیزان، ما اغلب در مشکلیم، چون از راه خدا بیرون آمده‌ایم و راه خود را می‌پیماییم.

آنچه را که احساس می‌کنیم خوب است و دلمان می‌خواهد، انجام می‌دهیم و نه آنچه را که خدا از ما می‌خواهد. کلام خدا به‌طور روشن به ما می‌فرماید که آنچه بکاریم، همان را درو می‌کنیم. اگر من بذر نیکو یا مفید در زندگی‌ام بکارم، برداشت نیکو و مفیدی خواهم داشت؛ و اگر بذر بد بکارم، برداشت بدی در زندگی‌ام خواهم داشت. عملکرد این قانون الهی در روابط ما با دیگران دیده می‌شود، در ازدواج و امور زناشویی، در محیط کار و در اداره کردن خانواده، یا اداره کردن یک مملکت . . .

عزیزان، شاید هم‌اکنون که در مشکلات بزرگ و چالشهای مختلف هستیم، الزاماً احتیاج به معجزۀ خدا نداشته باشیم، بلکه احتیاج داشته باشیم که به موضوعات مختلف زندگی از دید یا منظر دیگری بنگریم، یعنی با نظر خدا و کلام او به زندگی نگاه کنیم.

ممکن است عصبانی شویم و بگوییم: "چرا خدا هیچ کاری برای من نمی‌کند؟" خدا نیز می‌تواند از ما بپرسد: "چرا تو هیچ کاری در مورد خودت نمی‌کنی؟"

عزیزان، کتاب‌مقدس راه و روش زندگی خداپسندانه و پیروزمندانه را به ما نشان می‌دهد. این خودآموزِ عالی و بی‌عیب به ما یاد می‌دهد که بدانیم چگونه برای مشکلات و چالشهای روزانۀ زندگی‌مان چاره‌جویی و چاره‌اندیشی کنیم.

و نه فقط این، بلکه همچنین وقتی ما در کتاب‌مقدس تعمق می‌کنیم، به آن اجازه می‌دهیم تا کم‌کم در ذهن و افکارمان نفوذ کند و طرز فکر و افکارمان را عوض کند. وقتی ذهن ما و طرز فکر ما تغییر کرد، وجود ما دگرگون می‌شود و ما تبدیل می‌یابیم. آن‌وقت است که قادر می‌شویم خواست نیکو، پسندیده و کامل خدا را برای زندگی‌ خود تشخیص دهیم و بذرهای خوب و مفیدی در زندگی‌مان بکاریم و منتظر برداشت خوب و مفید و عالی نیز باشیم. آنگاه مشاهده می‌کنیم که خدا از این طریق، جواب دعای ما را داده است.

عزیزی که این درس را می‌خوانی، خداوند می‌خواهد به او اعتماد کنی و نزدش بروی. در زحمات و در سختی‌ها، در آن وقت‌هایی که گرانبار هستی و با مشکلاتت دست و پنجه نرم می‌کنی. او می‌فرماید: "ای تمامی زحمتکشان و گرانباران، نزد من بياييد و من به شما آرامی خواهم داد. یوغ مرا به ‌گردن گیرید و از من تعلیم یابید، زیرا من بردبار و فروتن هستم و جانهای شما آرامی خواهد یافت، زیرا یوغ من آسان و بار من سبک است." (انجیل متی ۱۱:‏۲۸-‏۳۰).

"خداوندا، تو را شکر می‌کنم و از تو ممنونم که کلامت، چراغ برای پاهای من و نور برای راههای زندگی‌ام است و پیوسته بر روی طرز فکر من نفوذ می‌کند و ذهن مرا نو می‌سازد و از درون، مرا دگرگون می‌کند و وجودم را تغییر شکل می‌دهد تا من بتوانم، ای خداوند، راههای نیکو و پسندیده و کامل تو را تشخیص دهم. ای خدای پر از محبت و فیض، خواهش می‌کنم مرا کمک کن تا وقتی خواست تو را برای زندگی‌ام تشخیص دادم، کاملاً به تو اعتماد کنم و خواست تو را انجام دهم، نه خواست خودم را. من فکر و قلب و زندگی‌ام را به تو تسلیم می‌کنم. در نام عیسی مسیح، مظهر ذاتت، دعا می‌کنم. آمین."

خواهران عزیز مسیحی، لطفاً با ما تماس بگیرید و تجربه‌تان را با ما در میان بگذارید و بگویید که چگونه بعد از تعمق کردن بر کلام خدا، یعنی کتاب‌مقدس، پی بردید که در راه غلط گام برمی‌دارید و توانستید تشخیص دهید که راه درست و خواست خدا در آن مورد خاص برای شما چه بوده و از این طریق خدا به دعای شما جواب داده است. همینطور، تقاضای دعای خود را با ما در میان بگذارید. ما خیلی خوشحال می‌شویم که برای شما دعا کنیم.

آدرس ایمیل ما: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تا فرصت دیگر، خدا نگهدار.

بالای صفحه