رادیو مژده

 

 

پخش زنده

 

رادیو مژده

 

رادیو مژده

 

 

پخش زنده

map

map

"در بین راه، عیسی را خواب در‌ربود. ناگهان طوفان سختی درگرفت، طوری که آب قایق را پر کرد و جان‌شان به خطر افتاد. شاگردان با عجله عیسی را بیدار کردند و فریاد زدند: استاد، استاد، نزدیک است غرق شویم! عیسی برخاست و به طوفان دستور داد: آرام شو! آنگاه باد و امواج فروکش کرد و همه جا آرامش حکمفرما گردید! سپس از ایشان پرسید: ایمانتان کجاست؟" (انجیل لوقا ۸:‏۲۳-‏۲۵).

دوستان عزیز، طوفانهای سختِ زندگی می‌آیند و قایق زندگی ما حتماً دچار خطرات می‌شود. مخصوصاً، در این زمانه که زندگی کردن واقعاً سخت‌تر شده است. می‌دانم بعضی از شما عزیزان هر روز در زیر حملات قرار دارید و دائماً با خطرات و چالشها مواجه هستید.

اگر عیسی مسیح، الآن از شما دوست عزیز بپرسد: "ایمانت کجاست"، به او چه جواب می‌دهی؟ آیا به آنچه که از تجارب گذشتۀ زندگی‌ات یاد گرفته‌ای، تکیه می‌کنی و روی تواناییهای خودت حساب می‌کنی؟ یا اطمینان داری که عیسی مسیح در قایق زندگی‌ات با تو هست و هیچ‌گاه تو را ترک نمی‌کند. اصلاً فرق نمی‌کند که تو کجا باشی و خطری که در کمین توست یا چالشی که با آن روبرو هستی، کوچک باشد یا بزرگ؛ اگر مسیح را در قلب و زندگی‌ات داشته باشی، او پیوسته با تو می‌ماند و تو را به ساحل نجات می‌رساند. کلام خدا در انجیل شریف، رساله به رومیان فصل هشتم، آیات ۳۸ و ۳۹ می‌فرماید: "زیرا من یقین می‌دانم که هیچ چیز نمی‌تواند محبت مسیح را از ما باز دارد. نه مرگ، نه زندگی، نه فرشتگان و نه قدرتهای جهنم، هیچیک قدرت چنین کاری را ندارند. حوادث امروز و نگرانیهای فردا نیز قادر نیستند خللی در این محبت وارد کنند. در اوج آسمان و در عمق اقیانوسها، هیچ موجودی نمی‌تواند ما را از محبت خدا که در مرگ فداکارانۀ خداوند ما عیسی مسیح آشکار شده، محروم سازد."

خواهر عزیز مسیحی که داری الآن این درس را می‌خوانی، لطفاً به‌خاطر داشته باش که طوفانهای زندگی می‌آیند. پس، خوب است قبل از اینکه امواج به داخل قایق زندگی‌ات برسند، به همان سؤالی که مسیح از شاگردانش پرسید و امروز نیز از تو می‌پرسد، جواب بدهی. "ایمان من کجاست؟" آیا شما به آموخته‌ها و تجربه‌ها و روشها و تواناییهای خود اتکاء می‌کنی؟ آیا روی پول و تحصیلاتت و مقامت و شاید دوستان و اقوامت حساب می‌کنی و معتقدی که آنها می‌توانند نجاتت بدهند و قایق زندگی‌ات را که در امواج پُرتلاطم گیر کرده، به مقصد برسانند؟ یا نه، شما یقین می‌دانی که عیسی مسیح در قایق زندگی‌ات هست و او نمی‌گذارد که هیچ‌وقت غرق بشود و قادر است طوفان را فرمان دهد و آرامش پدید بیاورد و قایق زندگی‌ات را به سلامت به ساحلِ امن برساند.

بیایید با هم دعا کنیم: "ای خدای محبت و راستی که در عیسی مسیح، مظهر وجودت، خودت را به من نشان دادی. مرا کمک کن که مطیع کلامت، کتاب‌مقدس، باشم و ایمانم روی عیسی مسیح باشد تا وقتی طوفانها می‌آیند، بتوانم به او اعتماد کنم. خواهش می‌کنم کمکم کن تا وقتی قایق زندگی‌ام در امواج طوفانی زندگی گیر می‌کند، به مسیحِ زنده رو بیاورم و سعی نکنم که با قدرت خودم، با کارها و روشهای انسانی خودم، دریای طوفانی زندگی را آرام کنم! چون ای خداوند، من موفق نمی‌شوم. ای خداوند محبت و راستی و عدالت، اعتراف می‌کنم که تنها از طریق عیسی مسیح، مظهر وجودت، قایق زندگی‌ام در خطرات و طوفانهای سختِ زندگی دوام می‌آورد و می‌تواند در مسیر درست پیش برود و به سرمنزلِ مقصود برسد. در نام عیسی مسیح دعا می‌کنم. آمین."

اگر شما عزیزی که این درس را می‌خوانی، هنوز با خدای محبت و راستی و عدالت، آشنا نشده‌ای و به عیسی مسیح، مظهر ذات خدا، ایمان نیاورده‌ای، تشویقت می‌کنم از طریق این آدرس ایمیل با ما تماس برقرار کنی. لطفاً، سؤالات روحانی و تقاضای دعای خود را با ما در میان بگذار. بدان که ما خیلی خوشحال می‌شویم که از شما بشنویم.

آدرس ایمیل ما: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تا فرصت بعدی، خدا حافظ.

بالای صفحه