پخش زنده

کتابی را می‌خوانم که دربارۀ انواع و اقسام اعتیادها سخن می‌گوید. تا به حال، فکر می‌کردم اعتیاد فقط مربوط به الکل و مواد مخدر می‌شود. اما گویا اینطور نیست.

در این کتاب، از اعتیاد به اینترنت نیز سخن به‌میان آمده است. بله، عجیب است! اگر خوب دقت کنیم، امروزه بسیاری از مردم، خصوصاً جوانان، معتاد به شبکۀ جهانی اینترنت هستند و اوقات زيادی را در جلوی مانیتور کامیپوتر خود، به جستجو در سایت‌های مختلف می‌گذرانند. عدۀ بسیاری نیز معتاد به فیس‌بوک هستند! آیا تا به حال، به این نکته فکر کرده بودید؟

وقتی از ایمانداران می‌پرسم که آیا انجیل را می‌خوانند، معمولاً آهی از سر حسرت می‌کشند و می‌گویند: "کو وقت!". اما از لابلای صحبت‌هایشان کشف می‌کنم که همین اشخاص، وقت دارند به فیس‌بوک بروند و با دوستان خود چت کنند؛ وقت دارند ساعت‌ها با موبایل‌ خود، با دوستان گپ بزنند؛ وقت دارند با خویشان و دوستان بنشینند و پروندۀ افراد را باز کنند و غیبت نمایند و از این کار لذتی نشئه‌آور ببرند. اما وقت ندارند کلام خدا را بخوانند و در دعا به حضور او بروند. کلام خدا می‌فرماید: "فرصتها را غنیمت شمارید، زیرا روزهای بدی است." (رساله به افسسیان ۵:‏۱۶). آیا شما هم معتاد به فیس‌بوک هستید؟ آیا اعتیاد به اینترنت وقتی برای دعا و مطالعۀ کلام خدا برایتان باقی نمی‌گذارد؟ همین امروز توبه کنید و از خدا بخواهید شما را از این اعتیاد جدید رهایی بخشد. آمین.

بالای صفحه