پخش زنده

حدود سه هزار سال پیش، وقتی حضرت سلیمان در مقام پادشاه قوم اسرائیل، معبد عظیم و پرشکوه اورشلیم را که بنا کرده بود، افتتاح می‌کرد، با دعایی صمیمانه از خدا خواست تا او کسانی را که از این معبد به‌سويش دعا می‌کنند، اجابت فرماید.

خدا برای آنکه نشان دهد دعای سلیمان را شنیده است و به‌منظور آشکار ساختن این حقیقت که این معبد همانا محل سکونت روحانی او خواهد بود، آن را از دود پر ساخت، دودِ جلال خود! طبق دوم تواريخ فصل هفتم، ابر جلال خداوند، تمام معبد را فرا گرفت و خدا به‌لحاظ روحانی در آن مسکن گزید.

در عهدجدید، پولس رسول می‌فرماید: "آیا نمی‌دانید که بدن شما معبدِ روح‌القدس است که در شماست و آن را از خدا یافته‌اید، و دیگر از آنِ خود نیستید؟" (اول قرنتیان ۶:‏۱۹). بله، در مسیحیت، بدن هر يک از مؤمنینِ به مسيح، معبدِ خدا به‌شمار می‌آید، جایی که خدا در آن ساکن است. از این رو، بدن هر ايمانداری بسیار مقدس محسوب می‌شود. اما افسوس که بعضی‌ها این معبدِ الهی را به‌جای اینکه با دودِ جلال خدا پر سازند، با دود سیگار پر می‌کنند! سیگار کشیدن نه فقط مفيد نيست، بلکه می‌تواند بی‌احترامی به روح‌القدس تلقی شود! پس با کمک روح پرقدرت خدا، از عادتِ بد و مضر سيگار کشيدن آزاد شويد.

بالای صفحه