رادیو مژده

 

 

پخش زنده

 

رادیو مژده

 

رادیو مژده

 

 

پخش زنده

map

map

دیشب چند فصل آخر از انجیل لوقا را می‌خواندم. احساس عجیبی داشتم! فکر می‌کردم این مطالب را برای اولین بار است که می‌خوانم، با اینکه آنها را از کودکی خوانده بودم.

به قسمتی رسیدم که می‌گوید مسیح پس از زنده شدنش، ذهن شاگردان خود را روشن ساخت تا بتوانند کتب مقدس را درک کنند (لوقا ۲۴:‏۴۵). گویی دیشب مسیح ذهن مرا نیز روشن ساخته بود تا کلام او را به شکلی جدید درک کنم، انگار که بار اول بود که می‌خواندم.

این مرا به یاد فرمایش مسیح انداخت که می‌فرماید: "به گوش خود خواهید شنید، امّا هرگز نخواهید فهمید؛ به چشم خود خواهید دید، اما هرگز درک نخواهید کرد." (انجیل متی ۱۳:‏۱۴). ما خیلی چیزها می‌شنویم یا می‌خوانیم، اما به‌واقع درک نمی‌کنیم. خواندن کلام خدا کافی نیست. دانستن آن نیز کافی نیست. امروزه، استادان برجسته‌ای در دانشگاههای الهیات در غرب به تدریس کتاب‌مقدس مشغول‌اند و آن را خوب می‌دانند، اما پیام نجات‌بخش آن را درک نکرده‌اند و به آن ایمان ندارند و آن را صرفاً کتاب اخلاقیات تلقی می‌کنند! برای درک کلام خدا، لازم است که خودِ مسیح را داشته باشيم و او ذهن ما را به‌وسیلۀ روح‌القدس روشن سازد. باشد که کلام خدا را این‌گونه بخوانیم و درک نماييم. آمین.

بالای صفحه