رادیو مژده

 

 

پخش زنده

 

رادیو مژده

 

رادیو مژده

 

 

پخش زنده

map

map

درود بر شما. سالِ نو را به شما عزیزانی که اولین درس از سری دروس "زنِ ایمان" را می‌خوانید، تبریک و تهنیت می‌گویم. سالی پر از آرامش و شادی و حکمت و قوّتِ الهی برای شما از خدای پر از محبت و فیض و تسلی می‌طلبم.

ما معمولاً در اولین ماهِ سال نو، یعنی فروردین ماه، به سال جدیدی که در پیش داریم، فکر می‌کنیم و اهداف خود را مشخص کرده، تصمیمات و برنامه‌ریزی‌های جدیدی برای رسیدن به آنها طرح می‌کنیم. ما همینطور، به چالشهایی که در آینده با آنها روبرو خواهیم شد، فکر می‌کنیم و به‌دنبال چاره‌اندیشی و یافتن راهِ‌حل هستیم.

بعضی وقتها، راه رسیدن به این اهداف خیلی روشن و هیجان‌انگیز به نظر می‌رسد. وقتهایی نیز هست که راه رسیدن به آنها تیره و تار و نامعلوم است و ما نگرانیم و بارها و بارها از خود می‌پرسیم که راه چیست و چطور می‌توانم در راه رسیدن به این اهدافِ مهم زندگی قدم بردارم.

عزیزان، وقتی در آستانۀ سالی نو و روزی جدید می‌ایستیم، کلام خدا به ما جای پا و موضع مطمئنی ارائه می‌دهد. او از ما می‌خواهد که در شروعِ هر روز، برای آن روزِ خود به او و کلامش، کتاب‌مقدس، با تمامِ دل اعتماد کنیم و خود را به او بسپاریم، زیرا او که خدایِ محبت و فیض است و ما را دوست دارد و در مسیح پدر آسمانی ما شده، قادر و مایل است که نه تنها راههای زندگی‌مان را هر روزه به ما نشان بدهد، بلکه از طریق اطاعت و بودن در حضورش در دعا و تعمق در کتاب‌مقدس، حکمت و قوت خود را برای هر روز به ما عطا کند.

بله، خواهر عزیز مسیحی که این درس را می‌خوانی، خداوند می‌‌خواهد بر طبق کلامش، با تمام دلِ خود به او اعتماد کنی، یعنی کاملاً هر روزه او را در نظر داشته باشی و به عقل خودت تکیه نکنی. آن وقت است که او شما را در تمام کارهایت موفق خواهد ساخت. این مطلب در کتاب امثال سلیمان نبی فصل سوّم آیات ۵ و ۶ ذکر شده است. این آیات را برایتان نقل قول می‌کنم: "با تمام دل خود به خداوند اعتماد کن و بر عقل خود تکیه منما. در هر کاری که انجام می‌دهی خدا را در نظر داشته باش و او در تمام کارهایت تو را موفق خواهد ساخت."

ما بعضی اوقات، در زمان تصمیم‌گیری‌های مهم زندگی خود، احساس می‌کنیم نمی‌توانیم به هیچ‌کس اعتماد کنیم، حتی به خدا! اما خدا تنها کسی است که می‌داند چه چیز بیش از همه به مصلحت ماست و برای ما خوب است. او حتی از خودِ ما هم بهتر می‌داند ما به چه چیز نیاز داریم. بنابراین، باید در تمام تصمیمات خود به او اعتماد کامل داشته باشیم. البته، این به آن معنی نیست که ما نباید به قابلیت‌ها و توانایی‌های خود اعتماد داشته باشیم، بلکه به این معناست که ما نباید فکر کنیم که عقل‌مان به همه جا می‌رسد و احتیاج به حرف‌شنوی و اصلاح نداریم. بنابراین، تصمیمات هر روزِ خود را در دعا به حضور خدای پدر ببریم و کتاب‌مقدس را، نه تنها راهنمای خود برای هر روز این سال جدید قرار بدهیم، بلکه برای تمام روزهای سالهای آیندۀ عمر خود نیز به او توکل کنیم و از او حکمت بطلبیم.

بله، خواهران عزیز مسیحی، کلید موفقیت در زندگی ما این است که خدا را همیشه در رأس زندگی خود قرار دهیم. عیسی مسیح در انجیل شريف بر این واقعیت تأکید می‌کند و چنین می‌فرماید: "اگر شما قبل از هرچیز، به ملکوت و عدالت خدا دل ببندید، او همۀ این نیازهای شما را برآورده خواهد ساخت." (متی ۶:‏۳۳).

عزیزان، شما را تشویق می‌کنم که در شروع همین سال جدید، تصمیمی جدید بگیرید که در هر کاری، خدا را در جایگاه اول قرار دهید. در هر تصمیم و هر قدمی که می‌خواهید بردارید، از او هدایت بطلبید و به او کاملاً اعتماد داشته باشید. پس، شما لطفاً تصمیمات زندگی‌تان را در دعا به حضور خداوند ببرید، کتاب‌مقدس را هر روزه بخوانید و در آن تعمق کنید و آن را راهنمای خود در زندگی قرار دهید. در شروعِ هر روز، از خداوند بخواهید تا آنچه را که برایتان خوب و مفید است، به شما نشان بدهد و قدم به قدم شما را هدایت و رهبری کند. اگر این تصمیم جدید را گرفته‌اید، بیایید همین الآن دعا کنیم و بگوییم: "ای پدر آسمانی، از تو تشکر می‌کنم که به‌خاطر ایمان به عیسی مسیح، پسر روحانی‌ات و حقیقت مرگش بر صلیب و دفن و قیامش از مردگان، من فرزندت شده‌ام. ای خداوند، ممنونم که به من زندگی جدید و خلقت تازه و حیات جاودان بخشیدی. ای خداوند، مرا ببخش. اعتراف می‌کنم که گناه کرده‌ام و تو را همیشه در زندگی‌ام، اول قرار نداده‌ام. همینطور، متأسفم که خیلی وقتها به عقل و حکمت انسانی خودم تکیه کرده‌ام و تصمیماتی برای زندگی‌ام گرفته‌ام. ای خداوند، من در شروع این سال جدید تصمیم گرفته‌ام که تو را در جایگاه اول زندگی‌ام قرار بدهم و از تو اطاعت کنم و تو را خشنود سازم. خواهش می‌کنم در این سال جدیدی که در پیش دارم، هر روزه مرا راهنمایی و رهبری کنی. هر روزِ این سال جدید را به دستان متبارکت می‌سپارم و به تو کاملاً اعتماد می‌کنم. کمکم کن، ای خداوند، که در این سال و همۀ سالهای آینده، نسبت به تو و کلامت امین و وفادار بمانم و خواست تو را انجام بدهم، هر چند که حتی به‌خاطر نامت در رنج و سختی و تجارب سخت نیز قرار بگیرم. زیرا تو تنها خالق، نجات‌دهنده و شفیع و رهایی‌دهنده‌ام هستی. تو ای خداوند، همه‌چیز زندگی‌ام را می‌دانی و تنها تو واقعاً می‌‌دانی که من در چه وضعیت و موقعیتی به‌سر می‌برم و چالش‌های مرا نیز دیده‌ای و می‌دانی که چه چیز به نفع و صلاح من است. من تمام وجود خود را الآن به تو تسلیم می‌کنم. خواهش می‌کنم علیرغمِ ضعف‌ها و کوتاهی‌هایم، مرا به پیش ببری و برای هر روز به من قوّت و حکمت و آرامش و شادی قلبی خودت را عطا کنی. من همۀ اینها را در نام عیسی مسیح، خداوند و منجی آسمانی‌ام می‌طلبم. آمین."

عزیزان، به پایان اولین درس "زنِ ایمان" رسیده‌ایم. لطفاً، دروس ديگر "زن ایمان" را که مخصوص بانوانِ عزیز تهیه شده، مطالعه بفرمایید.

بالای صفحه