پخش زنده

بار دیگر میلاد مسیح از راه می‌رسد. مسیحیان در سراسر جهان، به این مناسبت جشن و سرور برپا می‌کنند، گرچه بسیاری از آنان چیز زيادی دربارۀ مفهوم این عید و پیام آن نمی‌دانند. ولادت عیسای مسیح دارای پیامی با جنبه‌های گوناگون است. ما در این مقاله، به کندوکاو در مورد یکی از جنبه‌های این پیام خواهیم پرداخت. خواهیم کوشید در مورد این موضوع بیندیشیم که خودمان شخصاً چه واکنشی در برابر ولادت عیسی نشان می‌دهیم.

در این روزها، مسیحیان جهان، روزی را جشن می‌گیرند که به زبانهای اروپایی، "کریسمس" یا "نوئل" نامیده می‌شود. این جشن، بمناسبت میلاد عیسای مسیح برگزار می‌شود.

وقتی سخن از عید میلاد مسیح، یا همان کریسمس، به‌میان می‌آید، معمولاً به‌یاد لحظاتی شاد و پرزرق و برق می‌افتیم، به‌یاد چراغانی‌های خیابانها و ویترین فروشگاهها. ایام کریسمس و سال نو برای افرادی که از رفاهی نسبی برخوردارند، روزهای شادی به‌نظر می‌رسد. اما آیا واقعاً نخستین کریسمس، زمان ولادت مسیح، نیز چنین بود. در این مقاله، نگاهی به واقعیت‌هایی خواهیم انداخت که در روایات انجیل‌ها در خصوص این رویداد مهم ذکر شده است.

باز زمستانی دیگر آمد و عید میلاد مسیح فرا‌رسيد. همان عیدی که در کشورهای انگلیسی‌زبان، "کریسمس" می‌خوانند، و فرانسویان "نوئل". بار دیگر، بازارها شلوغ است و مردم مشغول خرید لباس‌های نو و هدایا برای خانواده و دوستان خود می‌باشند.  

عید میلاد مسیح، یا کریسمس به انگلیسی، و نوئل به زبان فرانسه، فرامی‌رسد. پس مناسب است تأملی بر مفهوم این عید داشته باشیم.

مسیحیان واقعی ایام مقدس و فرخنده‌ای را می‌گذرانند. ما به عید مبارک کریسمس یا همان میلاد مسیح نزدیک می‌شویم و به یاد می‌آوریم که حدود دو هزار سال پیش چه اتفاقی در تاریخ بشریت افتاد.

بالای صفحه