رادیو مژده

 

 

پخش زنده

 

رادیو مژده

 

رادیو مژده

 

 

پخش زنده

map

map

من فکر می‌کنم نظر و عقیدۀ عیسی مسیح راجع به کلیسا خیلی با نظر اکثر مردم، مخصوصاً آنهایی که در کشورهای غربی زندگی می‌کنند، متفاوت باشد. البته مفهوم کلیسا، محل یا ساختمانی نیست که مسیحیان آنجا با هم جمع می‌شوند، بلکه طبق کلام خدا در انجیل شریف، کلیسا معنایش جماعت ایماندارانِ واقعی مسیحی است.

عیسی مسیح در کتاب مکاشفه، آخرین کتابِ کتاب‌مقدس، به کلیسایی به نام "سارْد" این‌گونه هشدار می‌دهد: "می‌دانم که ظاهراً کلیسایی فعال و زنده هستی، اما در حقیقت مرده‌ای." (کتاب مکاشفه ۳:‏۱).

این پیغام برای کلیسایی نوشته شده که در ظاهر و از لحاظ مادی، موفق بود و خیلی چیزها داشت، اما در باطن و از لحاظ معنوی، خراب و مرده بود، مانند بعضی از کلیساهای به‌ظاهر موفقِ کشورهای غربی که ساختمانهای پر زرق و برق دارند، ولی در باطن مرده‌اند. عیسی مسیحِ خداوند، فریب ظاهر را نمی‌خورد و این‌گونه کلیساها را مرده خطاب می‌کند.

آیه‌ای که ذکر کردم، این واقعیت را بیان می‌کند که کلیسای سارد آوازۀ زنده‌ بودنش بلند بود، اما کلیسایی بودمرده. دوست عزیز، جمعیت زیاد و فعالیت‌های کلیسایی با حیات مسیحی و زندگی و اعمال خداپسندانۀ مسیحی واقعاً تفاوت دارد. متأسفانه، بعضی اوقات، در کلیسایی که از نظر روحانی در حال تنزّل است، فساد درونی کلیسا پیشروی می‌کند! آن کلیسا می‌خواهد خود را با فعالیت‌های انسانی و تفریحی و سرگرم‌کننده مشغول سازد تا بتواند به تعداد اعضایش اضافه کند. این‌قبیل کلیساها معمولاً مشغول طرح کردن برنامه‌های سرگرم‌‌کننده برای مردم هستند، به‌جای اینکه مشغول صید جانها باشند و مژدۀ نجات را به مردم برسانند که آنها از گناه توبه کنند و به عیسی مسیح ایمان بیاورند و حیات ابدی بیابند.

این کلیساها ظاهراً موفق به نظر می‌رسند و معروف می‌باشند و مورد تحسین مردم‌اند، اما خدا اصلاً از این‌گونه کلیساها خشنود نیست. عیسی مسیح به حقیقتِ موضوع می‌نگرد و آن کلیسا را مرده خطاب می‌کند. درست است، دوست عزیز! مهم این است که خدا خشنود گردد، نه مردم. گول نخوریم. خدا همه‌چیز را می‌بیند و می‌داند و ما را می‌شناسد. مهم‌ترین امر این است که خداوند چگونه به ما و موضوعات زندگی‌مان نگاه می‌کند و راجع به آنها نظر می‌دهد.

ما نباید فکر کنیم که همۀ کلیساهای معروف و مشهور در غرب خوبند، چون پرجمعیت هستند و بهترین پیک‌نیک‌ها و سمینارها را دارند و گروه پرستندگان‌شان با بهترین و گرانترین آلات و ابزار موسیقی مجهز هستند و جشنهای مفصلی مخصوص کریسمس و عید قیام دارند. این چیزها همیشه نشانۀ زنده بودن يک کلیسا و بیانگر این نیستند که آن کليسا موافق دلِ خداوند است. خداوند به ظاهر نگاه نمی‌کند، بلکه به قلب و انگیزه‌ها می‌نگرد.

اعضای این کلیساها خداترسی واقعی را نمی‌شناسند. قدوسیت و پاکی و اطاعت از کلام خدا در زندگی‌شان دیده نمی‌شود. اما کلیسا و یا جماعت مسیحی‌ای که حقیقتاً به عیسی مسیح، مظهر خدای محبت و عدالت، ایمان آورده‌اند، با قدرت روح‌القدس، روح خدا، در خداترسی و قدوسیت و پاکی زندگی می‌کنند، و همان‌طور که در کتاب مکاشفه، فصل سوم، آیات ۸، ۹ و ۱۰ آمده، از کلام خدا اطاعت می‌نمایند، نام مسیح را انکار نمی‌کنند و در تمام مشکلات، صبر و تحمل نشان می‌دهند. چنین کلیسایی محبوب خداست و درِ این‌گونه جماعت‌های مسیحی را هیچ قدرتی نمی‌تواند ببندد. چون کلیسای واقعی ساختمان نیست. شاید درِ ساختمان کلیسا که ساختۀ دست بشر است، بسته بشود، ولی هیچ‌وقت درِ قلب انسان را نمی‌شود بست و ایمان واقعی را نمی‌شود از بین برد.

طبق فرمایش کلام خدا در کتاب‌مقدس، کلیسای واقعی بر صخرۀ عیسی مسیح بنا شده و قدرت‌های جهنم هرگز بر آن چیره نخواهد شد. چون ارادۀ خدا این است که انسانها مژدۀ نجاتِ عیسی مسیح را بشنوند و از گناه توبه کنند و آمرزیده بشوند و از موت و جهنم ابدی نجات بیابند و با کمک روح و کلام خدا زندگی پاک و خداپسندانه‌ای داشته باشند.

خواهر عزیز مسیحی که این درس را می‌خوانی، خداوند تو را بسیار دوست می‌دارد و می‌خواهد هر روز کتاب‌مقدس را بخوانی و گناهان دانسته‌ات را با دلی توبه‌کار به خدا اعتراف نمایی و با روح خدا همکاری کنی و در زندگی‌ات خدای محبت و قدوس و عادل را خشنود سازی و جلال بدهی. شاید به‌خاطر فشارها و مخالفت‌ها نتوانی به کلیسا بروی و یا شاید اصلاً در جایی زندگی می‌کنی که کلیسایی وجود ندارد و یا شاید درِ ساختمان کلیسای شما بسته شده باشد.

عزیزم، عیسی مسیح زنده است. او پس از مرگ زنده شد و نه تنها قادر است از طریق کلامش، کتاب‌مقدس، تو را هدایت کند، بلکه او که حقیقتاً زنده است، در کنارت است و حامی و پشتیبان توست. لطفاً، راه رفتن با مسیح زنده را ادامه بده و در تمام مشکلات، صبر و تحمل داشته باش و مطیع کلام خدا بمان.

مرتباً دعا کن و از روح خدا بخواه تا تو را تقویت نماید. به ‌خاطر داشته باش که هر کجا دو یا سه نفر در نام مسیح با هم جمع شوند، مسیح در میان آنهاست. پس، تو هیچ چیز کم نداری. تو محبوب خدا هستی.

خواهران عزیز مسیحی، بیایید پیوسته به عیسی میسح چشم بدوزیم و این را درک کنیم و بپذیریم که هر برکتی که در زندگی بدست می‌آوریم و یا هر گامی که هم‌اکنون در راه پیشرفت برمی‌داریم، فقط و فقط به‌خاطر نیکویی خدا و فیض اوست. به‌یاد داشته باشیم که مهم این است که خدا چگونه به موضوعات زندگی نگاه می‌کند و نظر می‌دهد.

دوست عزیزی که این درس را می‌خوانی، اگر مایل هستی بیشتر راجع به ایمانِ مسیحی بدانی و یا سؤال روحانی و تقاضای دعا داری، لطفاً از طریق این آدرس ایمیل با ما تماس برقرار کن.

آدرس ایمیل ما: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تا فرصت بعدی، خدا نگهدار شما.

بالای صفحه