رادیو مژده

 

 

پخش زنده

 

رادیو مژده

 

رادیو مژده

 

 

پخش زنده

map

map

در کشوری که من زندگی می‌کنم، خیابانها را به‌مناسبت ایام کریسمس، یعنی عید میلاد مسیح، آذین‌بندی کرده‌اند و از داخل بسیاری از خانه‌ها، چراغهای چشمک‌زنِ درخت کاج به بیرون می‌تابد.

وقتی اینها را می‌بینم، از طرفی خوشحال می‌شوم که اجتماع در ظاهر غرق در شادی است! اما از طرف ديگر، غمگين و دلگير می‌شوم که در همین روزهای مقدس، بسیاری از مردم در کشورهای فقیر دنیا با گرسنگی دست و پنجه نرم می‌کنند، ولی در کشورهای غنی، مردم خوراکهای لذیذی را که به‌مناسبت همین عید تهیه کرده‌اند، نیمه‌کاره به سطل آشغال می‌ریزند!

این مرا به‌یاد نخستین کریسمس می‌اندازد، به‌یاد ‌روزی که عیسی مسیح به‌دنیا آمد. او در خانواده‌ای فقیر، در محلی گمنام چشم به‌جهان گشود، و چون گهواره‌ای نبود، او را در آخور گوسفندان نهادند. کسانی نیز که مقدم او را به این جهان گرامی داشتند، چوپانانی فقیر و مطرودِ جامعه بودند که با راهنمایی فرشته‌ای به دیدار او شتافتند. چه تفاوتی میان شادباش‌ها و خوشگذرانی‌های مردم مرفه در این ايام، و اصل واقعه که دو هزار سال پیش رخ داد، وجود دارد!

همین مسیح وقتی رسالت خود را آغاز کرد، اعلام نمود: "روح خداوند بر من است، زیرا مرا مسح کرده تا فقیران را بشارت دهم و مرا فرستاده تا رهایی را به اسیران و بینایی را به نابینایان اعلام کنم، و ستمدیدگان را رهایی بخشم،" (انجیل لوقا ۴:‏۱۸). عید کریسمس بر همۀ فقیران و ستمدیدگان جهان، مبارک باد!

بالای صفحه