رادیو مژده

 

 

پخش زنده

 

رادیو مژده

 

رادیو مژده

 

 

پخش زنده

map

map

من از کودکی، علاقۀ خاصی به تاریخ داشته‌ام. با اینکه از وطنم بیرون آمده‌ام، اما کتاب تاریخ کلاس پنجم دبستان را با خود آورده‌ام و هنوز برایم جالب است، خصوصاً اینکه نقاشی‌های رنگی و بسیار زیبایی از تاریخ مملکت ما دارد.

همین علاقه را نیز به تاریخ مسیحیت در طول تاریخ دارم و در این زمینه، مطالعاتی داشته‌ام. اما وقتی تاریخ کلیسا و مسیحیت را از آغاز تا زمان خود می‌خوانم، دچار حيرت می‌شوم، چرا که می‌بینم مسیحیت از چه فراز و نشیبهایی گذشته است، فراز و نشیبهایی که چندان خوشایند نیستند.

اما وقتی تاریخ کلیسا را به صورت کلی مد نظر قرار می‌دهم، اطمینان می‌یابم که همۀ امور در دستان پرقدرت مسیح قرار دارد و به‌طور خاص، به یاد این فرمایش خداوند و منجی ما، عيسی مسیح، می‌افتم که فرمود: "بر این صخره، کلیسای خود را بنا می‌کنم و دروازه‌های هاویه (یعنی عالم مرگ و مردگان) بر آن استیلا نخواهد یافت." (متی ۱۶: ‏۱۸). کلیسا گرچه از فراز و نشیبهای سخت گذشته، اما مسیحیتِ واقعی هنوز پایدار مانده است چون بر مسيحِ از مردگان برخاسته و زنده، بنا شده است.

در عهد جديد، عید پنتیکاست، همان روزی است که کلیسا توسط روح‌القدس متولد گشت و بنیان گذاشته شد، کلیسایی که "دروازه‌های هاویه" بر آن استیلا نخواهد یافت و همواره استوار باقی می‌ماند تا روزی که خود مسیح بازگردد. آمین.

بالای صفحه