پخش زنده

وقتی به گذشته‌ها فکر می‌کنم، به‌یاد می‌آورم که با وجود تمام پستی و بلندی‌ها و مشکلات در زندگی، ما ایرانی‌ها، به‌نوعی با سختی‌ها کنار آمده‌ایم و به ایام نوروزی نزدیک شده‌ایم و آن را پشت سر گذاشته‌ایم.

اما امسال احساس من در مورد نوروز با سالهای قبل فرق دارد. می‌دانم که کُشت و کشتار ناشی از ویروس کرونا، طبق نظر پزشکان و متخصصان، و به‌لحاظ آماری، حتی از کشتاری که آنفولانزا به راه می‌اندازد، بسیار کمتر است. اما صرف نظر از ملاحظات پزشکی و آماری، احساسی که امسال به ما ایرانی‌ها دست می‌دهد، گویی غمناک‌تر و تلخ‌تر از تجارب سختِ گذشته است. متأسفانه واقعیت این است که باید این بار هم با این تلخی‌ها و دشواری‌ها مدارا کنیم و این روزها را پشت سر بگذاریم. اما با چه روحیه‌ای؟ مهم همین است.

مسیح خطاب به ايمانداران و پیروانش چنین فرمود: "از کسانی که جسم را می‌کشند امّا قادر به کشتن روح نیستند، مترسید؛ از او بترسید که قادر است هم روح و هم جسم شما را در جهنم هلاک کند. آیا دو گنجشک را به یک پول سیاه نمی‌فروشند؟ با این همه، حتی یک گنجشک نیز بدون خواست پدر شما به زمین نمی‌افتد. حتی موهای سر شما به تمامی شمرده شده است. پس مترسید، زیرا ارزش شما بیش از هزاران گنجشک است." (انجیل متی ۱۰: ‏۲۸-‏۳۱). آیا به این وعدۀ الهی ایمان و اطمینان داریم؟ آیا به‌عنوان ايماندارانِ به مسيح، در عمق ذهن خود می‌پذیریم که این "پدر آسمانی" مراقب و مواظب ما هست؟ آیا عمیقاً باور داریم که در زندگی یکایک ما، هیچ اتفاقی بدون اراده و اجازۀ این پدر آسمانی نمی‌افتد؟ بیایید نوروز امسال را با این روحیه سپری کنیم. به خدا، به این پدر آسمانی نيکو، اعتماد کنیم!

بالای صفحه